Dikkat! Bu yazı arşivde yer almaktadır. Yazının içeriği güncel olmayabilir.

NCR, 50.000’inci Anti-Skimming Yazılım Lisansını Sattı

Bu haberi paylaş

Tweet It! Facebook

ya da

Kobitek Takip Servisi
NCR, 50.000’inci Anti-Skimming Yazılım Lisansını Sattı

ATM’lerde dünya lideri NCR, bir ATM’ye yetki dışı kod tanımlamayı yasaklayan ATM yazı

ATM’lerde dünya lideri NCR, bir ATM’ye yetki dışı kod tanımlamayı yasaklayan ATM yazılım güvenliği çözümü olan Solidcore for APTRA™ için 50.000’den fazla lisans sattığını açıkladı. Solidcore for APTRA, sistemi “içeriden dışarı” oluşabilecek skimming saldırılarından koruyor. Bu saldırılar da tıpkı yakın zamanda Rusya’da gerçekleştiği gibi genellikle içeriden erişimi olan biri tarafından ATM’ye kötü amaçlı kodun girilmesiyle yapılıyor.

NCR APTRA Yazılım Güvenliği çözümüyle bütünleştirilen Solidcore for APTRA, sistem bütünlüğünü koruduğu ve ATM’lerde zararlı yazılımları önlediği kanıtlanmış tek güvenlik çözümü olarak öne çıkıyor. Dünya çapında 100’den fazla NCR müşterisi, tek ve çok tedarikçili ATM ağları için NCR’den Solidcore for APTR’ye başvuruyor.

Solidcore for APTRA yazılımı, bilinen saldırılara, meydana geldikleri sırada yanıt vermek yerine, yalnızca yetkili kodun çalışmasına izin veriyor. Belirgin bir biçimde, Solidcore for APTRA otomatik olarak iyi kod envanteri oluşturur, günceller ve çalışma süresi ortamını bu envanter veya güvenilir adres listesi içinde kodla sınırlar. Ayrıca, izin verilen kod değiştirilemez, silinemez veya çalınamaz.

NCR’ın Solidcore teknolojisi sorumlusu Rosen Sharma, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sektörümüz, yalnızca virüs gibi ağ tehditlerine odaklanmış olsa da, NCR’ın tüm sistemler için özellikle içeriden bir kimsenin sahtekarlığı riskinin artması ile, altta yatan riskin herhangi bir kaynaktan gelen, yetki dışı yazılım olduğunu fark etti. NCR, bilişim teknolojilerinin tehditlerine karşı odağını, ATM gibi mali sektör teslimat kanalları konusundaki etraflı bilgi birikimiyle birleştirdi. NCR, böylece, Solidcore çalışma süresi denetimi ve güvenilir adres teknolojisini yetki dışı kodlardan korunmak amacıyla bu self-servis kanallarını 7/24 ihtiyaçlarına uyarladı.”

NCR Finans Hizmetleri Çözümleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Michael O’Laughlin da, NCR ATM kanalının, güven ve bütünlüğünü korumak için sektöre öncülük ettiğini belirttiği konuşmasında, şöyle dedi: “APTRA Güvenlik Uygulamaları ve çözümleri ile NCR, ATM’leri ve diğer tüketici son noktalarını yazılım-tabanlı saldırılardan koruyor. Güvenlik bizim işimizin en önemli ayağıdır ve self-servis ortamında tüketicinin güveninden asla taviz verilemez.”

NCR, APTRA Yazılım Güvenliğine ek olarak çeşitli ATM güvenlik özellikleri ve çözümleri sağlıyor:

• NCR’nin son ATM ailesi NCR SelfServ, ilk kez ATM’nin içinde hazır olarak yer alan ve yetki dışı USB cihazlarının hileli bağlantı riskini azaltmaya yardımcı olan bir korumalı USB yapısına sahiptir.
• Hileli Cihaz Önleyici, suçluların bir NCR ATM kart okuyucusuna veya yakınına yabancı cihazları bağlamasını zorlaştıran harici bir aydınlatmalı donanım özelliği veya kiti niteliğindedir.
• Akıllı Hile Saptama, ATM hileleriyle baş etmeye karşı benzersiz bir yaklaşım sunuyor. Esnek olarak tasarlanmış NCR Akıllı Hile Saptama teknolojisi, suçluların ATM bandına bağlamaya çalışabileceği çok çeşitli hileli cihazları tespit edebiliyor. Hileli bir cihaz ATM’ye bağlandığı anda, daha hile gerçekleşmeden yerleştiren kişi anlık bir uyarı alıyor.

Diğer Haberler

Akıllı ödemeler, ulaşım deneyimimizi değiştirecek
İnsan Faktörü Her zaman İlk Sırada!
SabancıDx'in dijital satın alma platformu Pratis yurt dışına ihraç edildi
Kobilere ve Çalışanlarına Özel Psikolog ve Diyetisyen Hizmeti
Türkiye‘de suistimalin firmalara faturası 40 milyar dolar
İnternetten kartlı ödemeler 1 milyar TL'ye ulaşarak rekor kırdı
Dünyanın En Yetenekli Ülkeleri Hangileri
2018 yılında istihdam canlanabilir
Expertera Zen ve Koçfinans’tan KOBİ’lere uzmanlık kredisi desteği
MediaClick Ekim Ayında 15 Ödül Birden Aldı
Lisansüstü Tez Nasıl Yazılır?
Kobiler E-Posta Pazarlama Sayesinde İşlerini Nasıl Büyütebilir?
OfisPaneli ile KOBİ’ler Avantajlı Tedarik Anlaşmalarına Kolayca Ulaşıyor
Esnek işgücü modeli kadın uzmanlar arasında yaygınlaşıyor
Dr. Milo Jones ile GBA Ready Set Startup gerçekleşti

DIŞ TİCARET

KOBI Teşvik Belgesi

KOBI Teşvik Belgesi

KOBİ kalkınma planları ve yıllık programlarda öngörülen hedefler ile Avrupa Birliği normlarına ve uluslararası anlaşmalara uygun olarak desteklenmelerini, uluslararası düzeyde rekabet edebilmelerini teminen üretim, kalite ve standartlarını artırmalarını, istihdam yaratmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

OFİS VE İNSAN

Kendini Tanımak ve Kendini Geliştirmenin Önemi

Kendini Tanımak ve Kendini Geliştirmenin Önemi

Kendini Tanımak ve Kendini Geliştirmenin Önemi

Başarılı Olmak, Başarmak İçin İzlenmesi Gereken 7 Adım

Başarılı Olmak, Başarmak İçin İzlenmesi Gereken 7 Adım

Başarılı olmak, bir şeyleri başarmak hemen herkesin ortak hedefi… Ancak kimileri için başarı kendiliğinden geliyormuşçasına kolayken kimileri için de bir türlü varılamayan yol gibidir.

İŞ DÜNYASI

Çalışanlarınızı işten çıkartmadan önce iki kere düşünün!

Çalışanlarınızı işten çıkartmadan önce iki kere düşünün!

Çalışmada, altı yıl içinde, nüfusun sadece %20’lik bir bölümünün işlerin %60'ını yapacak duruma geleceği hatırlatılarak, kurumların yetenek yönetimine önem vermeleri gerektiği vurgulandı

HUKUK / MUHASEBE

Spor veya Sosyal Etkinliklere Sponsorluk Katkılarının Muhasebeleştirilmesi

Spor veya Sosyal Etkinliklere Sponsorluk Katkılarının Muhasebeleştirilmesi

Şirketlerin ya da kişilerin konferans, spor, konser gibi etkinliklere maddi destek vermeleri özellikle de son dönemlerde sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi.