Almanya ve Benelüks Ülkeleriyle Ticaret Rekor Kırdı, Lojistik Talebi Arttı

Bu yazıyı paylaş
X It! LinkedIn Facebook
Almanya ve Benelüks Ülkeleriyle Ticaret Rekor Kırdı, Lojistik Talebi Arttı

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetler sunan Capella Logistics, Almanya ve Benelüks ülkelerine yönelik taşımalarını geçen yıl yüzde 20 artırdı. Almanya ve Benelüks hatlarında da uzmanlaşan şirketin CEO’su Aytaç Aykanat, “Kaliteli hizmet Avrupa’da fark yaratıyor. Almanya ve Benelüks hatlarında gelen taleplere esnek, hızlı ve maliyet etkin çözümler geliştiriyoruz.” dedi.

TÜİK verilerine göre geçen yıl Türkiye’nin Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ile ticaret hacmi 71 milyar doları aşarak rekor kırdı. Artan ticaret hacmi, ithalat-ihracat taşımalarına da yansıdı. Uluslararası Nakliyeciler Derneği verilerine göre geçen yıl Türkiye ile bu ülkeler arasında kara yolu araçlarıyla gerçekleştirilen ithalat-ihracat taşımaları 348 bin 113’e ulaştı. Bu taşımaların yüzde 85,3’ü ise Türkiye plakalı araçlarla yapıldı.

Uluslararası entegre lojistik şirketi Capella Logistics de bu taşımalardan aldığı payı daha da artırmak için bu yıl Almanya ve Benelüks hatlarındaki hizmetlerine ağırlık vermeye başladı. Almanya ve Benelüks hatlarını güçlendiren şirketin CEO’su Aytaç Aykanat, bu ülkelerde güçlü acente bağlantıları olduğunu söyledi. Bulgaristan’daki iştiraklerinin, Almanya ve Benelüks taşımalarını hızlandırdığını anlatan Aykanat, “Türkiye ile Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg arasındaki taşımalarımızı geçen yıl yüzde 20 artırdık. Bu yılki hedefimiz ise yüzde 30 artış.” dedi.

Yatırımlarımızı artırdık, kaliteli hizmet anlayışımızla hızımızı katladık

Aykanat, Almanya ve Benelüks ülkelerindeki güçlerini kaliteli hizmet anlayışlarıyla pekiştirdiklerini söyledi. Hemen her sektörden yüke uygun araçları ile kapıdan kapıya teslimat yapabildiklerine dikkati çeken Aykanat, “Kaliteli hizmet Avrupa’da fark yaratıyor. Almanya ve Benelüks hatlarında gelen komple ve parsiyel taşımacılık taleplerine hasarsız, hızlı ve maliyet etkin çözümler geliştiriyoruz. Bu ülkeler ile Türkiye arasında karşılıklı, haftalık düzenli seferlerimizde teslimat sürelerini kısalttık.” diye konuştu.

Acil yükleri minivan ve ekspres tır seferlerimizle taşıyoruz

Türkiye ve Avrupa ülkelerinde gümrüklü-gümrüksüz depolama ve katma değerli hizmetleriyle de öne çıktıklarının altını çizen Aykanat, Hollanda ve Belçika’ya ulaşmak için genellikle demir yolu çıkışlı intermodal hatlarını kullandıklarını belirtti. Aykanat, Almanya ve Benelüks taşımalarında aciliyeti olan yükleri ise minivan araçlarıyla 36-72 saatte ya da ekspres tır seferleriyle teslim ettiklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Diğer Haberler

Satış / Pazarlama
ROPÖRTAJ
FINANS
MUHASEBE / HUKUK
PATRONA TAVSİYELER
ÜRETİM, KALİTE, TEDARİK
DIŞ TİCARET
ÇALIŞMA HAYATI
PAZARLAMA
İNSAN KAYNAKLARI

KOBİTEK - KOBİLERİN İŞ PORTALI

© 2001-2024

KOBITEK.COM, bir TEKNOART Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi projesidir.

2001 yılından beri KOBİlere ücretsiz bilgi kaynağı olma hedefi ile, alanında uzman yazarlar tarafından sunulan özgün bir iceriğe sahiptir.

Tüm yazıların telif hakları KOBITEK.COM'a aittir. Alıntı yapılabilir, referans verilebilir, ancak yazarın kişisel bloğu dışında başka yerde yayınlanamaz