Finansbank, Microsoft ile KOBİ TABLET Dönemini Başlatıyor

Bu haberi paylaş

Tweet It! Facebook

ya da

Kobitek Takip Servisi
Finansbank, Microsoft ile KOBİ TABLET Dönemini Başlatıyor

Finansbank ve Microsoft Türkiye, bankacılık sektöründe iş yapış modellerini değiştirecek olan Windows tabanlı mobil CRM uygulaması Basebook’u 'KOBİ TABLET' adıyla hayata geçirdi. Özel olarak tasarlanıp geliştirilen uygulama ile Finansçı, şubesini yanında taşıyor. Müşteri bilgilerini 500 farklı parametre desteğiyle Finansçı’nın bilgisine sunan uygulama, finans sektörünün en geniş kapsamlı mobil uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Finansbank, verimliliğini, hizmet kalitesini ve çalışan memnuniyetini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Microsoft Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen KOBİ TABLET, müşteri bilgilerini 500 farklı parametre ile finansçının bilgisine sunarken, saha ekiplerinin daha çok tüzel müşteri ile buluşarak, ihtiyaca özel çözümler üretmesine olanak sağlıyor.

Finansbank’ın Türk bankacılık sektöründeki 'teknoloji öncüsü' misyonunu pekiştiren Basebook uygulaması, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu’nun 10 Mart’ta düzenledikleri basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

Teknolojide bir ‘ilk’ adım

Toplantının açılış konuşmasını yapan Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, Finansbank’ın müşterilerine her zaman klasik bankacılık hizmetlerinden fazlasını sunan ‘Finansçı’ kimliğinin altını çizdi.

Teknolojinin, bankacılık sektöründe rekabetin arttığı günümüzde 'verimlilik' için kilit öneme sahip olduğunu belirten Güzeloğlu, ''Finansbank olarak, hem müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini arttırmak hem de çalışanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için birçok teknolojik yeniliğe imza atıyoruz. Yeni teknolojilere yaptığımız bu yatırımlar bize verimlilik olarak geri dönüyor.'' dedi. Sektördeki Enpara.com gibi ilk uygulamalarına bugün bir yenisini daha eklediklerini vurgulayan Güzeloğlu, Microsoft işbirliği ile geliştirdikleri CRM odaklı Core Finans Mobile uygulaması Basebook’u 'KOBİ TABLET' adı ile hayata geçirerek bankacılık sektöründeki iş yapış şekillerini değiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Verimlilik 5 kat arttı

Finansbank olarak CRM odaklı uygulama ile tüzel müşterilerin geçmişini ve bugününü 500 farklı parametre desteği ile tanıyıp gelecekteki ihtiyaçlarını tahmin edebildiklerini ifade eden Güzeloğlu, ''CRM teknolojisi odaklı uygulama, her müşteri ile farklı ilişkilerin geliştirilmesine ve farklı pazarlama stratejilerinin oluşturulmasına olanak veriyor.'' dedi. Uygulamanın 14 pilot şubede hayata geçirildiği bilgisini de paylaşan Güzeloğlu, ''KOBİ Tablet ile standart şubelerin ortalama elde ettiği yeni müşteri sayısını pilot şubelerde 5 katı artırdık. Finansbank’ın pilot şubelerdeki çapraz satış rasyolarını da yüzde 24 yükselttik. Hedefimiz Mart sonunda 180 şubede uygulamayı hayata geçirmiş olmak. 3 aylık bir ön çalışmanın ardından uygulamayı Finansbank’ın tüm şubelerinde saha ve şube çalışanları tarafından aktif hale getireceğiz.'' dedi.

Temel Güzeloğlu, uygulamanın, dünyanın en prestijli kurumlarından Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği EFMA’dan ödül alarak başarısını uluslararası platformda da kanıtladığını kaydetti.

Mobil çözümlerde güvenlik ve yönetilebilirlik

KOBİ TABLET projesini finans sektöründe başlı başına teknoloji temelli üretkenlik ve entegrasyon öyküsü olarak değerlendiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, projenin yepyeni bir bankacılık anlayışının temellerini attığının altını çizdi. Özmen, ''Microsoft olarak Finansbank’ın ‘Herkese bir Finansçı lazım’ sloganını aldık ve 'Herkese bir finansçı, her finansçıya da tablet içinde şube lazım’ diyerek yola çıktık. KOBİ TABLET projesi ile Finansbank, elinde KOBI temelli çok kapsamlı ve geniş veri tabanı bilgisini Microsoft teknolojileri ile çok farklı boyutlarda harmanlıyor. Bu sayede KOBİ müşterilerine sadece finansal ürün satmanın bir adım ötesine geçerek banka şubesini gerçek anlamda onların ayaklarına götüren ve müşteriye değer yaratıp işini kolaylaştıracak esnek finansal çözümler sunuyor. Burada gerçek anlamda yepyeni bir bankacılık anlayışının temellerini atan bir teknolojik çözüme tanıklık ediyoruz aslında. KOBİ TABLET projesi, mobil çözümlerin güvenlik ve yönetilebilirlikten feragat etmeden kurumlara nasıl katma değer sağlayabildiğimizin somut bir örneği olarak bize heyecan veriyor.'' dedi.

308 milyar dolarlık potansiyel pazar

Teknolojide son yıllarda yaşanan gelişmelerin finans sektörüne sağladığı katma değere de değinen Özmen şöyle konuştu: ''Global araştırma şirketi IDC’nin öngörülerine göre, büyük veriyi doğru analiz eden bankaları, önümüzdeki 4 sene içerisinde 308 milyar dolar değerinde bir potansiyel pazar bekliyor. Bu da teknolojiye yatırım yapan bankaların sektörde açık ara rekabet avantajı elde edeceğini gösteriyor.''

Price Waterhouse Coopers’ın (PwC) bu sene yayınladığı bir araştırmadan örnekler veren Özmen, günümüzde finans sektöründeki müşterilerin yüzde 69’unun online bankacılık hizmetlerinden faydalandığına dikkat çekti. Microsoft olarak finans sektöründe gerçekleşen dijital dönüşümün sadece mobil bankacılık ile sınırlı kalmayacağının altını çizen Tamer Özmen konuyla ilgili olarak Accenture’ın 2016 Global Bankacılık araştırma raporundan örnekler sundu.

Özmen, ''Bankalar, çok kanallı deneyim, interaktif ara yüz bağlantıları, artırılmış gerçeklik, mobil ve sosyal medya uygulamalarını yaygınlaştırarak yıllık gelir artış oranını ikiye katlarken masraflarını yüzde 20 ya da daha fazla oranda azaltma fırsatı yakalıyor.'' dedi.

Dünyada 1,5 milyar kişi Windows kullanıyor

Bugün dünya üzerinde 1,5 milyar kişinin Windows kullandığına vurgu yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Forrester Consulting’in Windows tablet kullanan şirketler arasında yaptığı toplam ekonomik etki araştırma sonuçlarını paylaştı. Araştırmadaki verilere göre, Windows tablet kullanan kurumların üretkenlik seviyelerinin yüzde 46, satışlarının ise yüzde 44 arttığını; yatırım getirilerinin ise yüzde 128’e ulaştığını ifade etti. Tamer Özmen, ayrıca IDC Türkiye’ye göre kurumsal pazarda en çok kullanılan tabletlerin Windows tablet olduğunu ifade etti. Gelecek sene tahminlerinde büyük kurumsal segmentte her 4 tabletten 3’ünün Windows tablet olacağının ön görüldüğünü sözlerine ekledi.

KOBİ TABLET nedir?

Microsoft’un farklı sektörlere yönelik geliştirdiği teknolojilerden biri olan ve Finansbank’a özel dünyada ilk defa kullanılan CRM odaklı Core Finans Uygulaması, bankacılık sektöründeki dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor. Sadece finans sektöründe değil tüzel müşteri ağı ile çalışan birçok sektörde kullanılabilen uygulama, Finansbank’ın operasyonel süreçlerini optimize etmesine destek olurken verimlilik, hız çapraz satış ve yeni müşteri artışı sağlıyor. Ayrıca zaman tasarrufu ve maliyet yönetimini eş zamanlı elde etmesini mümkün kılarak bankacılık sektöründeki iş yapış şekillerini ve iş kültürünü değiştirmeyi amaçlıyor.

KOBİ TABLET içinde yer alan Basemap modülü, mevcut ve potansiyel tüm şirketlerin konumlarının harita üzerinde görüntülenmesini sağlayarak saha ekiplerinin müşteri ziyaretlerini daha verimli ve koordineli planlamasını sağlıyor. Böylece saha çalışanları öngörülen müşteri ihtiyaçlarını Windows tabanlı tabletler yardımıyla hızla karşılayarak, bankanın ve müşterilerinin sektördeki rekabet avantajlarını yüksek bir konuma taşıyor.

Finansçılar şubeye gitmeden müşterilerinin her ihtiyacını hızla karşılıyor

Uygulama, saha çalışanlarına şubeleri, konumları veya seçecekleri herhangi bir bölge çevresinde aktif, pasif ve potansiyel müşterileri anında görebilmelerine imkan tanıyor. Core Finans Mobile uygulamasının bazı fonksiyonları konum bazlı olarak çalışıyor ve müşteri konumuyla tablet konumu örtüştüğünde kullanıma açılıyor. Böylece çalışanlar, bulundukları konumda uygulayabilecekleri aktiviteleri en ideal şekilde planlayarak şube dışında daha verimli ve satış şansı yüksek ziyaretlere öncelik verebiliyor. Finansçılar, Basebook uygulamasına konulan birçok filtreleme ve seçim kriterleri sayesinde kendi bölgelerinde müşteri segmentleri yaratarak harita üzerinde ziyaret etmek istedikleri müşterileri belirleyebiliyor. Ayrıca, şube çalışanlarının, yazılımın bazı fonksiyonlarının tabletlere taşınması ile şubede yapabilecekleri bankacılık işlemlerini müşteri konumunda rahatlıkla yapabiliyor. 


Kaynak : Microsoft

Diğer Haberler

Kobiler E-Posta Pazarlama Sayesinde İşlerini Nasıl Büyütebilir?
OfisPaneli ile KOBİ’ler Avantajlı Tedarik Anlaşmalarına Kolayca Ulaşıyor
Esnek işgücü modeli kadın uzmanlar arasında yaygınlaşıyor
Dr. Milo Jones ile GBA Ready Set Startup gerçekleşti
Siber Suç 4.0 geliyor! Aracınız sizden fidye isterse!
Yuki Tüm Süreçlerini Entegre Yönetmek İçin Login Yazılım’ı Seçti
Yeni Nesil Yazar Kasaya Geçişe Arkhe’den Büyük Destek
Museum Hotel'e Uluslararası Arenada Yeni Ödüller
Japonya İmparatoru Akihito’nun Doğum Günü Kutlandı
2017'de dünyayı bekleyen siber tehditler
HPE Türk mühendislerinin yazılımını dünyaya pazarlayacak
Araçların yüzde 21’inin lastik hava basıncı tehlike durumunda
Beyoğlu’nda dükkanlar boşalıyor, konutlar doluyor
Avrasya Tüneli Dünyada 2016 En İyi Tünel Projesi Seçildi
Aracını Mesai Arkadaşınla Paylaş: Garajyeri

DIŞ TİCARET

Ticaret Fuarları

Ticaret Fuarları

İster ulusal, ister uluslararası olsun, ticaret fuarlarının günümüzde pazarlamanın en önemli araç ve işlevlerinden biri olduğu bilinmektedir.

OFİS VE İNSAN

Sanal Ofis Nedir, Ne İşe Yarar?

Sanal Ofis Nedir, Ne İşe Yarar?

Sanal ofis hizmetinden faydalanmak için her gün gidip çalışabileceğiniz bir mekânı gerekli kılan işinizin olmaması gerekmektedir.

Hayatı Ertelemeden Yaşamak, Zamanın Öneminin Farkına Varmak

Hayatı Ertelemeden Yaşamak, Zamanın Öneminin Farkına Varmak

Toplum olarak işlerimizi en son ana bırakmaya yatkınız. Ya Hayat? Onu yaşamayı niye son ana bırakıyoruz. Gülmeyi bile öteleyen ve taksitlendiren bir hayat yaşıyoruz. Her sabah 24 saati peşin alıyoruz ama taksit taksit gülüyor ve mutluluğu da aylarca erteliyoruz.

İŞ DÜNYASI

İnternette iş kurma hayallerini erteleme, bu filmleri izle!

İnternette iş kurma hayallerini erteleme, bu filmleri izle!

İnternet girişimcilerinin yeni buluşma adresi olan etohum, internet girişimcilerinin izlemeleri gereken 10 filmi beli

HUKUK / MUHASEBE

İşçi ve İşveren açısından İş Akdinin Feshi

İşçi ve İşveren açısından İş Akdinin Feshi

İş sözleşmesi, taraflara borç yükleyen özel hukuk anlaşmasıdır. Taraflardan birinin bu sözleşmeyi sona erdirmek için karşı tarafa irade beyanında bulunması iş sözleşmesinin feshidir. Bu fesih işlemi bazı şartlara bağlanmıştır. Bu yazımızda işçi ve işveren açısından iş akdinin feshini ayrıntılı anlatacağım.

KOBİMOBİL

Krizde Satış Geliştirme

Faruk Şener ile Ekonomik Kriz Yönetimi

Tufan KARACA ile YÖNETİM VİZYONU

Tufan Karaca

ARKAM YOK MARKAM VAR

  • KOBİ’ler için 10 adımda marka yaratma

    Türkiye’nin ilk marka danışmanı ve marka yönetiminin duayeni Güven Borça yıllar önce “Marka İnşaasının 9 Basamağı” başlıklı bir yazı yazmıştı. İlk okuduğumda çok heyecanlandığımı hatırlıyorum. Kısa ve öz bir yazıydı. Ancak hala yüzlerce şirket bu perspektiften yoksun bir şekilde iş yapıyorlar. Güven Borça’nın bu yazısının ana başlıklarını (bir başlıkta –segmentasyon- ben ekledim) son on yılda oluşan gözlem ve deneyimlerimin ışığında yorumlayarak aktarıyorum.

tümü

PATRONA TAVSİYELER

İhaleye Girmek Yalnızca Dosya Hazırlamak Değildir

İhaleye Girmek Yalnızca Dosya Hazırlamak Değildir

Firmalar ihaleye girmek istedikleri kurumun/idarenin gerçekte ne istediğini tam olarak anlayamaz ve ihalede yer alayım fiyatım da düşükse alır giderim diye düşünürler. Peki durum gerçekte böyle midir? Tabi ki hayır.