İşletmeler SAP Signavio ile İş Süreçlerini Optimize Edip Verimlilikle Tanışıyor

Bu yazıyı paylaş
X It! LinkedIn Facebook
İşletmeler SAP Signavio ile İş Süreçlerini Optimize Edip Verimlilikle Tanışıyor

İşletmelerin giderek karmaşık hale gelen iş süreçlerindeki dijital dönüşümün artan hızına Türkiye’nin ilk SAP Gold Partner’ı Nagarro + MBIS, SAP Signavio ile yetişiyor. Bu yenilikçi ürün, karmaşık süreçleri görselleştirerek optimize eden çözümleriyle maliyetleri düşürüyor ve verimliliği artırmaya imkân tanıyor.

Günümüz iş dünyasında, iş süreçlerinin karmaşıklığı ve değişimin hızı işletmeleri her zamankinden daha fazla etkiliyor. Daha kısa zamanda daha fazla iş yetiştirme çabası giderek önem kazanıyor. İşletmeler, verimliliklerini artırmak, maliyetlerini düşürmek ve rekabet avantajı elde etmek için yeni yollar arıyor. Türkiye’nin ilk SAP Gold Partner’ı Nagarro + MBIS, işletmelerin karmaşık iş süreçlerini analiz etmesi için tasarlanan SAP Signavio ile yardıma koşuyor. Süreç performansını uzun vadede izlemeyi mümkün kılarak işletmelere zaman ve paradan tasarruf etme imkânı sunuyor.

Süreci üç aşamada yöneten bu yenilikçi çözüm, ilk aşamada iş akışlarınızı şeffaf hale getiren grafikler ile karmaşık süreçleri görselleştiriyor. Böylece işletmenizin tüm iş süreçlerine ilişkin derin iç görüler sunabiliyor ve sürece dair her türlü karmaşık durumu net bir şekilde ortaya koyarak herkesin anlamasını sağlıyor.

Maliyetleri düşürüp verimliliği artırıyor

İkinci aşamada, verilerden anlamlı bilgiler çıkararak darboğazları ve iyileştirme alanlarını belirleyen analiz yeteneği devreye giriyor. Son aşamada ise süreçleri otomatikleştirebileceğiniz ve gereksiz adımları ortadan kaldırabileceğiniz optimizasyon önerileri sağlıyor. İşletmeler için zamandan ve paradan tasarruf etmeyi mümkün kılıyor. Bunlara ek olarak SAP Signavio'nun entegre süreç madenciliği yaklaşımı, mevcut iş süreçlerindeki ilerlemeyi yakından takip etmenizi ve sonuçları ilgili paydaşlarla paylaşmanızı sağlıyor; bu sayede işletmelerin süreç performansını sürekli olarak izlemeye ve geliştirme alanlarını görmelerine imkan tanıyor.

SAP Signavio, maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmak için gözle görülen faydaları dışında, güncel yasal düzenlemelere ve şirket içi standartlara uyumlu kalmanızı da sağlıyor. Süreçlerdeki hataları ve tutarsızlıkları önleyerek risklerinizi azaltıyor, farklı ekiplerin süreçler üzerinde iş birliği yapmasını teşvik ediyor. Tüm bunların sonucunda ise daha hızlı ve tutarlı bir hizmet sunarak müşteri deneyimini geliştirmenize fırsat tanıyor.

İhtiyaçlara göre farklı modüller

İşletmelere ihtiyaçlarına göre farklı modüller sunan yenilikçi ürün, her modülde ihtiyaca yönelik özel işlevselliği destekliyor. Bu modüller arasında Process Manager (Süreç Yöneticisi), Process Intelligence (Süreç Zekası), Process Insights (Süreç İçgörüleri), Process Collaboration Hub (Süreç İş Birliği Merkezi), Journey Modeler (Yolculuk Modelleyici), Process Governance (Süreç Yönetişimi), Process Automation (Süreç Otomasyonu) bulunuyor.

Süreçleri tasarlamanıza, modellemenize ve yönetmenize yardımcı olan Process Manager (Süreç Yöneticisi), işletmelere süreçlerini görsel olarak tasarlama ve modelleme imkânı sunuyor. Process Intelligence (Süreç Zekası), iş süreçlerine dair detaylı iç görüler sunarak güçlü bir süreç madenciliği ve analitiği yapmanıza imkan tanıyor. SAP Signavio Collaboration Hub ise ekiplerin süreçler üzerinde iş birliği yapmasını ve bilgi paylaşmasını kolaylaştırıyor. Journey Modeler (Yolculuk Modelleyici) müşteri, tedarikçi ve çalışan deneyimlerini modellemek için özel araçlar sunarken Process Governance (Süreç Yönetişimi) iş kaynaklarını ve onay süreçlerini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyor. Tüm bunlara ek olarak, süreç analizleri sonucunda tespit ettiği manuel süreçleri yine SAP robotik süreç otomasyonu (RPA) çözümlerine adresleyerek iş süreçlerini otomatikleştirmenin, süreçlerdeki hata payını düşürmenin ve çalışanlarının işi büyütmeye odaklanmasının önünü açıyor.

Nagarro + MBIS GRC Grup Müdürü Barış Aybar, “İşletmeler günümüzde zamanla yarışırken sürekli güncellenen süreçler ve düzenlemelerle uğraşıyor. Tüm bu karmaşık süreçler çalışanların motivasyonunu düşürürken hata oranlarını artırabiliyor. Süreç madenciliği alanında SAP'nin sunduğu kapsamlı bir çözüm olan SAP Signavio sayesinde işletmelere iş süreçlerini analiz etme, tasarlama ve yönetme konusunda detaylı bir destek sağlayarak süreçleri optimize etmelerini, bu sayede maliyetleri düşürerek verimliliklerini artırmalarını sağlarken, işlerine dair temel fonksiyonlara odaklanarak müşteri memnuniyetini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.


Etiketler:

Diğer Haberler

Reklam
Reklam
BÜYÜTEÇ
Kobitek Logo

KOBİTEK - KOBİLERİN İŞ PORTALI
© 2001-2024

Facebook LinkedIn

KOBITEK.COM, bir TEKNOART Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi projesidir.

2001 yılından beri KOBİlere ücretsiz bilgi kaynağı olma hedefi ile, alanında uzman yazarlar tarafından sunulan özgün bir iceriğe sahiptir.

Tüm yazıların telif hakları KOBITEK.COM'a aittir. Alıntı yapılabilir, referans verilebilir, ancak yazarın kişisel bloğu dışında başka yerde yayınlanamaz