Legrand Grup'tan Veri Merkezleri Alanında İki Yeni Satın Alma

Bu yazıyı paylaş
X It! LinkedIn Facebook
Legrand Grup'tan Veri Merkezleri Alanında İki Yeni Satın Alma

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand Grup, grubun gelirinin yüzde 15’ini temsil eden ve hızla büyüyen veri merkezleri alanında iki yeni satın alma işlemini duyurdu. Legrand Grup, Davenham ve VASS şirketlerini bünyesine kattı.

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand Grup, grubun gelirinin yüzde 15’ini temsil eden ve hızla büyüyen veri merkezleri alanında iki yeni satın alma işlemi gerçekleştirdi. Davenham ve VASS şirketlerini satın alan Legrand Grup, veri merkezleri alanındaki büyüme stratejisini sürdürüyor. Satın alınan markalardan İrlanda merkezli Davenham, hiper ölçekleyiciler de dahil olmak üzere veri merkezleri için düşük voltajlı koruma, anahtarlama, ölçüm ve enerji dağıtımı gibi güç dağıtım sistemleri üretirken, veri merkezleri için busbar konusunda Avustralyalı lider marka VASS ise Avustralya ve Asya-Pasifik bölgesinde hizmet veriyor.

Son 5 Yılda Veri Merkezleri Alanında 10 Satın Alma Gerçekleştirdik

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Legrand Grup CEO’su Benoit Coquart, “Gelecek vadeden veri merkezleri segmentinde 'beyaz' alanda (sunucu odaları) sunduklarımızı 'gri' alanda (teknik oda) önemli ölçüde tamamlayacak olan bu satın almaları duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Son 5 yılda bu dikeyde 10 satın alma gerçekleştiren Legrand’ın bu stratejisi, önemli bir oyuncu olduğu ve çok iyi konumlandığı bu alandaki büyüme hızlandırma stratejini destekler nitelikte. Bu yılın başlarında duyurduğumuz MSS, Enovation ve Netrack yatırımlarıyla birlikte bu satın almalar yıllık 200 milyon euro’dan fazla geliri temsil ediyor.” dedi.

Veri Merkezleri Pazarı Önceliklerimizden Biri

180 ülkeyi kapsayan, 40 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 300 bin farklı ürün referansına sahip Fransa merkezli Legrand Grup’un Türkiye ayağı olarak 1990 yılından beridir hizmet verdiklerini dile getiren Legrand Türkiye Grubu Ülke Müdürü ve CEO’su Levent Ilgın, “Legrand Grup'un stratejik büyüme segmentlerinden biri olan veri merkezleri pazarı Legrand Türkiye Grubu olarak önceliklerimizden biri. 2021 yılında Türkiye’de faaliyete geçirdiğimiz Legrand Veri Merkezleri Çözümleri (LDCS) birimi ile de veri merkezlerinin özel gereksinimlerine optimum çözümler sağlıyoruz. Legrand Grup'un geniş portföyünün yanı sıra Türkiye'deki fabrikalarımızda üretmekte olduğumuz kesintisiz güç kaynakları, şalt ürünler, kabin ve kabinetler gibi ürünler sunuyoruz. Hem beyaz alan hem de gri alan için geniş bir portföyle hizmet ettiğimiz veri merkezlerini yakından takip ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.


Etiketler:

Diğer Haberler

Reklam
Reklam
BÜYÜTEÇ
Kobitek Logo

KOBİTEK - KOBİLERİN İŞ PORTALI
© 2001-2024

Facebook LinkedIn

KOBITEK.COM, bir TEKNOART Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi projesidir.

2001 yılından beri KOBİlere ücretsiz bilgi kaynağı olma hedefi ile, alanında uzman yazarlar tarafından sunulan özgün bir iceriğe sahiptir.

Tüm yazıların telif hakları KOBITEK.COM'a aittir. Alıntı yapılabilir, referans verilebilir, ancak yazarın kişisel bloğu dışında başka yerde yayınlanamaz