Internette Para Kazanma - Farklı Metotlarla Gelir Elde Etme

Bu yazıyı paylaş

Tweet It! Facebook
Kobitek Takip Servisi
Internette Para Kazanma - Farklı Metotlarla Gelir Elde Etme

Hayat stilinizi kendiniz oluşturacak bir iş kurmak için, pasif gelire ihtiyacınız vardır veya en azından zaman veya yere bağımlı olmayan gelir kaynaklarına. Pasif gelir, siz çalışmasanız dahi size gelir getiren işler anlamındadır.

Örneğin kitap yazdıktan sonra (ki bu noktaya gelene kadar emek ve zaman harcarsınız) yapılan satışlardan elde ettiğiniz gelir pasif gelirdir. (siz çalışmadan para kazanırsınız)

Pasif gelir elde etmenin en önemli koşullarından biri sistem kurmak ve işletmektir. Internet’in sunduğu sınırsız olanaklarla bu günümüzde eskisinden daha kolaydır.

Bu yazıda, pasif gelir elde etme metotlarından bazılarını sizlerle paylaşacağım. Bunları kendi hayatınız için alabilir ve internet üzerinde uygulayabilirsiniz. Akıl hocalığına veya yol göstericiliğe ihtiyacınız olursa size yardımcı olmaktan memnun olurum.

Pasif Gelir Metodu 1: Farklı nişlerde (küçük özel pazar) farklı bloglar kurup işletmek ve reklam ve satış ortaklığı (affiliate) ürünleri satarak gelir elde etmek.

Reklam gelirine dayalı web sitelerinde yüksek trafik ortaya çıkarmanız gereklidir. Tıklamalarla veya gösterimlerle reklam gelirine dayalı bir model ancak bu şekilde işleyebilir. Öte yandan web siteniz ve üzerinde yer alan reklam alanlarını reklamcılara aylık belirli bir ücret karşılığı satabilirsiniz. Aynı zamanda, nişe konularınıza göre (örneğin arabalarla ilgili bir blogda araba aksesuarı satmak gibi) yan ürün ve hizmetleri satarak komisyon geliri elde edebilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 2: Outsource (dış hizmet alımı) web siteleri aracılığı ile hizmet satmak ve talep gören hizmetleri farklı insanlara atamak.

Bu modelde, yönlendirme ve tavsiye etmek işlevini yerine getiriyor olacaksınız. Her tavsiye edilen ve tamamlanan iş için komisyon geliri elde edebilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 3: Bir web uygulamasına sahip olmak ve satışlarından sahiplik komisyonu almak.

Bu metodun gerisinde bir grup web geliştiricinin pazara uygun bir uygulama yaratması ve satışı için bir sistem ortaya çıkarması yatar. Örneğin aylık ücret alarak, kurduğunuz sistemin online olduğu süre boyunca aylık pasif gelir kazanabilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 4: Bir nişe pazara satış yapan online perakende mağazası kurmanız ve işletmeniz.

Bu metoda online mağazanızı kuracak bir takıma ihtiyaç duyabilirsiniz ve sevkiyat firmaları aracılığı ile ürünlerinizi yönetebilir ve sevk edebilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 5: Bir topluluğa değerli içerik ve kaynaklar sunan bir üyelik sitesine sahip olmak.

Bilgi sağlayan, nasıl yapılacağını gösteren püf noktaları içeren, üyelerin kaynakları paylaşmasını sağlayan ve birbirleri ile etkileşimine izin veren birçok üyelik sitesi farklı nişler için mümkündür.

Bütün bu tür metotlarla yaşamımızı şekillendirmeyi “Hayat Stili Tasarımı” olarak düşünebilirsiniz. Eğer bugüne kadar bu metotları kullanmadı iseniz, üzerinde düşünmeye başlayabilirsiniz.

Ne dersiniz? Hayat tarzınızı değiştirmek ister misiniz? O zaman bugün harekete geçin!

Kaynak:makalemarketi.com

ücretsiz hizmetlerimizden faydalanmak için üye olun
18125 kere okundu

Etiketler: iş modeli

Aykut İçöz

ODTÜ Elektronik Mühendisliği mezunudur. Ulm Üniversitesi’nde (Almanya) bilgi teknolojileri dalında ve Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme dalında yüksek lisansını (Executive MBA) tamamlamıştır.

İş hayatının yedi senesini yurtdışında farklı ülkelerde geçirmiştir. Aktif devam eden iş hayatı dışında, sosyal ve meslek ile ilgili oluşumlarda yer alarak, topluma elinden gelen katkıyı yapma hedefini gerçekleştirme yolundadır.

yazarın diğer yazıları için tıklayın

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

DeFacto'dan Tudors'a Tekstil Sektöründe Markalaşma Atağı
Internette Para Kazanma - Farklı Metotlarla Gelir Elde Etme

DIŞ TİCARET

Ülke ve birliklere göre ihracat prosedürleri

Ülke ve birliklere göre ihracat prosedürleri

ihracat yapılırken düzenlenmesi gereken belgeler ülke ve bölgelerine göre farklılıklar içermektedir.

OFİS VE İNSAN

Teknolojik değişim ve yeni ofis düzeni

Teknolojik değişim ve yeni ofis düzeni

Teknolojik değişim ve gelişimin, iş yaşamının mekansal (ve yaşamsal) alanı olan ofis düzeni ve ortamını yenilediğinden bahsetmiştik. Bu yenilenme, iş ortamının daha işlevsel kullanımını ve insana uyumunu (ergonomi) ön plana çıkarmıştır.

Ev Ofis - Evden Çalışmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ev Ofis - Evden Çalışmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ev Ofis - Evden Çalışmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

İŞ DÜNYASI

Yalın İş Planı (Lean Business Plan)

Yalın İş Planı (Lean Business Plan)

Eric Reis'ın yalın girişim kavramını ortaya artmasından sonra iş planı ve iş modeli kavramları arasında bir kargaşa yaşanmaya başlandı. Aslında bu karmaşaya neden olanlar, Reis'ın kendisi ve Steve Blankdir.

HUKUK / MUHASEBE

Spor veya Sosyal Etkinliklere Sponsorluk Katkılarının Muhasebeleştirilmesi

Spor veya Sosyal Etkinliklere Sponsorluk Katkılarının Muhasebeleştirilmesi

Şirketlerin ya da kişilerin konferans, spor, konser gibi etkinliklere maddi destek vermeleri özellikle de son dönemlerde sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi.

KOBİMOBİL

Krizde Satış Geliştirme

Faruk Şener ile Ekonomik Kriz Yönetimi