Internette Para Kazanma - Farklı Metotlarla Gelir Elde Etme

Bu yazıyı paylaş

Tweet It! Facebook
Kobitek Takip Servisi
Internette Para Kazanma - Farklı Metotlarla Gelir Elde Etme

Hayat stilinizi kendiniz oluşturacak bir iş kurmak için, pasif gelire ihtiyacınız vardır veya en azından zaman veya yere bağımlı olmayan gelir kaynaklarına. Pasif gelir, siz çalışmasanız dahi size gelir getiren işler anlamındadır.

Örneğin kitap yazdıktan sonra (ki bu noktaya gelene kadar emek ve zaman harcarsınız) yapılan satışlardan elde ettiğiniz gelir pasif gelirdir. (siz çalışmadan para kazanırsınız)

Pasif gelir elde etmenin en önemli koşullarından biri sistem kurmak ve işletmektir. Internet’in sunduğu sınırsız olanaklarla bu günümüzde eskisinden daha kolaydır.

Bu yazıda, pasif gelir elde etme metotlarından bazılarını sizlerle paylaşacağım. Bunları kendi hayatınız için alabilir ve internet üzerinde uygulayabilirsiniz. Akıl hocalığına veya yol göstericiliğe ihtiyacınız olursa size yardımcı olmaktan memnun olurum.

Pasif Gelir Metodu 1: Farklı nişlerde (küçük özel pazar) farklı bloglar kurup işletmek ve reklam ve satış ortaklığı (affiliate) ürünleri satarak gelir elde etmek.

Reklam gelirine dayalı web sitelerinde yüksek trafik ortaya çıkarmanız gereklidir. Tıklamalarla veya gösterimlerle reklam gelirine dayalı bir model ancak bu şekilde işleyebilir. Öte yandan web siteniz ve üzerinde yer alan reklam alanlarını reklamcılara aylık belirli bir ücret karşılığı satabilirsiniz. Aynı zamanda, nişe konularınıza göre (örneğin arabalarla ilgili bir blogda araba aksesuarı satmak gibi) yan ürün ve hizmetleri satarak komisyon geliri elde edebilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 2: Outsource (dış hizmet alımı) web siteleri aracılığı ile hizmet satmak ve talep gören hizmetleri farklı insanlara atamak.

Bu modelde, yönlendirme ve tavsiye etmek işlevini yerine getiriyor olacaksınız. Her tavsiye edilen ve tamamlanan iş için komisyon geliri elde edebilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 3: Bir web uygulamasına sahip olmak ve satışlarından sahiplik komisyonu almak.

Bu metodun gerisinde bir grup web geliştiricinin pazara uygun bir uygulama yaratması ve satışı için bir sistem ortaya çıkarması yatar. Örneğin aylık ücret alarak, kurduğunuz sistemin online olduğu süre boyunca aylık pasif gelir kazanabilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 4: Bir nişe pazara satış yapan online perakende mağazası kurmanız ve işletmeniz.

Bu metoda online mağazanızı kuracak bir takıma ihtiyaç duyabilirsiniz ve sevkiyat firmaları aracılığı ile ürünlerinizi yönetebilir ve sevk edebilirsiniz.

Pasif Gelir Metodu 5: Bir topluluğa değerli içerik ve kaynaklar sunan bir üyelik sitesine sahip olmak.

Bilgi sağlayan, nasıl yapılacağını gösteren püf noktaları içeren, üyelerin kaynakları paylaşmasını sağlayan ve birbirleri ile etkileşimine izin veren birçok üyelik sitesi farklı nişler için mümkündür.

Bütün bu tür metotlarla yaşamımızı şekillendirmeyi “Hayat Stili Tasarımı” olarak düşünebilirsiniz. Eğer bugüne kadar bu metotları kullanmadı iseniz, üzerinde düşünmeye başlayabilirsiniz.

Ne dersiniz? Hayat tarzınızı değiştirmek ister misiniz? O zaman bugün harekete geçin!

Kaynak:makalemarketi.com

ücretsiz hizmetlerimizden faydalanmak için üye olun
18455 kere okundu

Etiketler: iş modeli

Aykut İçöz

ODTÜ Elektronik Mühendisliği mezunudur. Ulm Üniversitesi’nde (Almanya) bilgi teknolojileri dalında ve Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme dalında yüksek lisansını (Executive MBA) tamamlamıştır.

İş hayatının yedi senesini yurtdışında farklı ülkelerde geçirmiştir. Aktif devam eden iş hayatı dışında, sosyal ve meslek ile ilgili oluşumlarda yer alarak, topluma elinden gelen katkıyı yapma hedefini gerçekleştirme yolundadır.

yazarın diğer yazıları için tıklayın

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

DeFacto'dan Tudors'a Tekstil Sektöründe Markalaşma Atağı
Internette Para Kazanma - Farklı Metotlarla Gelir Elde Etme

DIŞ TİCARET

Demir Yumruk; Çin

Demir Yumruk; Çin

1,339,724,852 insan ve insan … Bu insanlar ne yer, içer,neyi talep eder,hangi markalara hayranlar, Batı Dünyasına nasıl bakıyorlar, iş yapışları bizlere göre son derece karmaşıkken, kulaklarını arkadan tutarken, nasıl böyle dev bir demir yumruk ile ihracat şampiyonu oluyorlar.

OFİS VE İNSAN

Ofis çalışma verimliliğini etkileyen faktörler

Ofis çalışma verimliliğini etkileyen faktörler

Ergonomik ofis kurulumunun, teknolojik gelişim sayesinde değişen iş yaşamı koşulları nedeniyle artık bir zorunluluk

Ev Ofis - Evden Çalışmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ev Ofis - Evden Çalışmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ev Ofis - Evden Çalışmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

İŞ DÜNYASI

İş Fikri Nasıl Bulunur? -1

İş Fikri Nasıl Bulunur? -1

Girişimcilik zorlu ve dikenli bir yol. Mutlak başarı için; çok iyi bir planlamacı, detaycı bir araştırmacı, cesur bir karar verici, hızlı ve dinamik bir operasyoncu, olumlu-otoriter bir yönetici ve yenilikçi bir düşünür olmak gerekiyor.

HUKUK / MUHASEBE

Kıdem Tazminatı hakkında bilmeniz gerekenler

Kıdem Tazminatı hakkında bilmeniz gerekenler

Kıdem tazminatı, İş kanunu’nda gösterilen fesih hallerinde, en az bir yıllık çalışması olan işçiye veya işçinin ölümü halinde de işçinin geride kalanlarına işveren tarafından ödenmesi gereken paradır.