YASAD üyelerinden ARI Teknokent çıkartması

Bu haberi paylaş

Tweet It! Facebook

ya da

Kobitek Takip Servisi
YASAD üyelerinden ARI Teknokent çıkartması

Türkiye’deki Yazılım ve Bilgi Teknolojileri sektörünü temsil eden en köklü derneklerden biri olan Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), yerel yazılım pazarını büyüterek bu alandaki ihracatı ve istihdam kapasitesini artırmak amacıyla, 26 Mart’ta İTÜ Maslak yerleşkesindeki ARI Teknokent’te bir toplantı düzenledi.

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD); Türkiye’deki devlet kurumları, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, teknokent yönetimleri, sivil toplum kuruluşları, ticaret ve sanayi odalarının yanı sıra sanayi sektöründeki tüm kuruluşlar ile yazılım sektöründe faaliyet gösteren organizasyonlar arasında bir iletişim ve koordinasyon merkezi olmayı amaçlıyor. AR-GE ve Bilgi Teknolojileri temelinde yer alan sektörel problemleri çözerek, bu alandaki uygulamaların toplumsal hayatın gündelik akışı içerisinde kullanımlarını artırmayı hedefleyen YASAD, 26 Mart’ta İTÜ Maslak yerleşkesinde bulunan ARI Teknokent’te bir toplantı düzenledi.

ARI2 Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, ARI Teknokent Genel Müdürü Nazire Peker, YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Ufuk Güneş ve YASAD Yönetim Kurulu üyeleri konuşmacı olarak yer aldı. Önümüzdeki dönemde, kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla, yerli yazılım sektörü ile platformlarına pozitif ayrımcılık sağlayacak teşviklerin geliştirilmesine öncülük etmeyi amaçlayan YASAD tarafından düzenlenen konferansa, ARI Teknokent’te faaliyet gösteren yazılım firmalarının çalışanları, yöneticileri ve genel müdürleri katıldı.

Yerli Yazılıma Pozitif Ayrımcılık

YASAD; kamu, STK, akademi, ticaret-sanayi odaları, organize sanayi bölgeleri ve tüm sanayi ya da hizmet sektörlerinde devlet desteğiyle bilinçlendirme faaliyetleri yürütüyor. Ayrıca, yerli yazılım ve uygulamalar ile Yazılım ve Bilgi Teknolojileri araç ve platformlarını özendirmeyi hedefliyor. Yazılım platformları üreten yerel firmaların, teknoloji bölgeleri muafiyetinden daha kolay yararlanabilmeleri için girişimlerde bulunmayı amaçlıyor.

AR-GE Uygulamalarının İyileştirilmesi

Sahip olduğu temsil gücü sayesinde YASAD, teknopark ortamlarında yürütülen AR-GE çalışmalarının bir sonucu olarak farklı sektörlerde yazılım ürün ve hizmetleri yaratan üyelerinin güncel uygulama problemlerinin çözülebilmesi için, çözüme dönük en etkili diyalogların ve çalışmaların yürütülebileceği bir organizasyon yapısına sahip.

Hedeflenen Projeler

YASAD, Yazılım ve Bilgi Teknolojileri sektöründe ihtiyaç duyulan yenilikçi teknolojileri geliştiren öğrenci, yeni mezun, yeni kurulmuş girişimci yüksek teknoloji firmaları veya ekipleri ile girişimci üyelerini, birlikte çalıştığı yatırım fonlarıyla bir araya getiriyor. Bu proje ile YASAD bünyesinde teknoloji temelli girişimciliği destekleyen bir platform oluşturulması planlanıyor.

YASAD, ülkemizin eğitim, sağlık, ulaştırma, iletişim, güvenlik, savunma, finans, kamu ve üretim alanlarında ihtiyaç duyulan stratejik ve büyük ölçekli dönüşüm projelerinin başarıya ulaşabilmesi için çalışıyor. Üyelerinin gömülü sistemler, mobil sistemler, yazılım geliştirme platformları, büyük ölçekli iş uygulamaları, büyük hacimli veri analizi, planlama ve optimizasyon gibi ileri seviyedeki uzmanlıklarını ve birikimlerini devlet kurumlarının istifadesine sunma isteği taşıyor.

Dernek, bu faaliyetlere etkin bir şekilde katılarak sektörel veya AR-GE temelli problemlerin çözümünü hedefleyen ve teknokent ortamlarında faaliyet gösteren tüm yazılım firmalarını organizasyonel yapısı içerisinde bir araya gelmeye davet ediyor.

Etiketler: yazılım bilişim YASAD

Diğer Haberler

Kobilere ve Çalışanlarına Özel Psikolog ve Diyetisyen Hizmeti
Türkiye‘de suistimalin firmalara faturası 40 milyar dolar
İnternetten kartlı ödemeler 1 milyar TL'ye ulaşarak rekor kırdı
Dünyanın En Yetenekli Ülkeleri Hangileri
2018 yılında istihdam canlanabilir
Expertera Zen ve Koçfinans’tan KOBİ’lere uzmanlık kredisi desteği
MediaClick Ekim Ayında 15 Ödül Birden Aldı
Lisansüstü Tez Nasıl Yazılır?
Kobiler E-Posta Pazarlama Sayesinde İşlerini Nasıl Büyütebilir?
OfisPaneli ile KOBİ’ler Avantajlı Tedarik Anlaşmalarına Kolayca Ulaşıyor
Esnek işgücü modeli kadın uzmanlar arasında yaygınlaşıyor
Dr. Milo Jones ile GBA Ready Set Startup gerçekleşti
Siber Suç 4.0 geliyor! Aracınız sizden fidye isterse!
Yuki Tüm Süreçlerini Entegre Yönetmek İçin Login Yazılım’ı Seçti
Yeni Nesil Yazar Kasaya Geçişe Arkhe’den Büyük Destek

BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ

DIŞ TİCARET

İhracat türleri

İhracat türleri

Dış satım, yani ihracat farklı türlerde gerçekleştirilebilmektedir. Özellik arz etmeyen, kayda bağlı, kredili, konsinye, serbest bölgelere vs. pek çok ihracat türü bulunmaktadır.

OFİS VE İNSAN

Türkiye’nin istihdamına online alım ve başvurular yön veriyor!

Türkiye’nin istihdamına online alım ve başvurular yön veriyor!

İşverenlerin yüzde 97’si iş ve insan kaynakları sitelerinde eleman arıyor. İş arayanlar arasında İK sitelerinin tercih edilme oranı ise yüzde 83.

Hayal Kurmanın Önemi, Hayal Etmenin Gücü ve Motivasyonu

Hayal Kurmanın Önemi, Hayal Etmenin Gücü ve Motivasyonu

Hayal Kurmanın Önemi, Hayal Etmenin Gücü ve Motivasyonu

İŞ DÜNYASI

İşletmelerde Doğru Çalışanlar

İşletmelerde Doğru Çalışanlar

İşletmelerin, kuruluş aşamalarından itibaren en büyük savaşı ayakta kalmak; ilerleyen dönemlerde ise kalite, verimlilik, ürün, müşteri ve diğer pazar dengelerini gözeterek sürdürülebilir bir başarı sağlayabilmektir.

HUKUK / MUHASEBE

Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile Getirilen Yükümlülükler

Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile Getirilen Yükümlülükler

Kişisel verilerin korunması konusu 80’li yıllardan itibaren uluslararası belgelerde yer almaya başlamıştır.

KOBİMOBİL

Krizde Satış Geliştirme

Faruk Şener ile Ekonomik Kriz Yönetimi
tümü

PATRONA TAVSİYELER

Yedi Adımda Satış Departmanı Kurma

Yedi Adımda Satış Departmanı Kurma

Satış konusunda bulunan kaynaklar çoğunlukla daha iyi nasıl satış yapılabileceği hakkındadır. Bu konuda yeterince kitap, makale, web sitesi vb. vardır. Ancak yerli şirketlerimizin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birisi de satış departmanının kuruluşudur. Bir çok firma da satış departmanının kuruluşu ve geliştirilmesi için projeler de yaptım. Üzerinde çalıştığım bu konuyu derli toplu bir şekilde ele almak istiyordum. Bir satış departmanının nasıl kurulacağı konusunu Kobitek.com okuyucuları için kaleme aldım.