Finansbank, Microsoft ile KOBİ TABLET Dönemini Başlatıyor

Bu haberi paylaş

Tweet It! Facebook

ya da

Kobitek Takip Servisi
Finansbank, Microsoft ile KOBİ TABLET Dönemini Başlatıyor

Finansbank ve Microsoft Türkiye, bankacılık sektöründe iş yapış modellerini değiştirecek olan Windows tabanlı mobil CRM uygulaması Basebook’u 'KOBİ TABLET' adıyla hayata geçirdi. Özel olarak tasarlanıp geliştirilen uygulama ile Finansçı, şubesini yanında taşıyor. Müşteri bilgilerini 500 farklı parametre desteğiyle Finansçı’nın bilgisine sunan uygulama, finans sektörünün en geniş kapsamlı mobil uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Finansbank, verimliliğini, hizmet kalitesini ve çalışan memnuniyetini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Microsoft Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen KOBİ TABLET, müşteri bilgilerini 500 farklı parametre ile finansçının bilgisine sunarken, saha ekiplerinin daha çok tüzel müşteri ile buluşarak, ihtiyaca özel çözümler üretmesine olanak sağlıyor.

Finansbank’ın Türk bankacılık sektöründeki 'teknoloji öncüsü' misyonunu pekiştiren Basebook uygulaması, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu’nun 10 Mart’ta düzenledikleri basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

Teknolojide bir ‘ilk’ adım

Toplantının açılış konuşmasını yapan Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, Finansbank’ın müşterilerine her zaman klasik bankacılık hizmetlerinden fazlasını sunan ‘Finansçı’ kimliğinin altını çizdi.

Teknolojinin, bankacılık sektöründe rekabetin arttığı günümüzde 'verimlilik' için kilit öneme sahip olduğunu belirten Güzeloğlu, ''Finansbank olarak, hem müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini arttırmak hem de çalışanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için birçok teknolojik yeniliğe imza atıyoruz. Yeni teknolojilere yaptığımız bu yatırımlar bize verimlilik olarak geri dönüyor.'' dedi. Sektördeki Enpara.com gibi ilk uygulamalarına bugün bir yenisini daha eklediklerini vurgulayan Güzeloğlu, Microsoft işbirliği ile geliştirdikleri CRM odaklı Core Finans Mobile uygulaması Basebook’u 'KOBİ TABLET' adı ile hayata geçirerek bankacılık sektöründeki iş yapış şekillerini değiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Verimlilik 5 kat arttı

Finansbank olarak CRM odaklı uygulama ile tüzel müşterilerin geçmişini ve bugününü 500 farklı parametre desteği ile tanıyıp gelecekteki ihtiyaçlarını tahmin edebildiklerini ifade eden Güzeloğlu, ''CRM teknolojisi odaklı uygulama, her müşteri ile farklı ilişkilerin geliştirilmesine ve farklı pazarlama stratejilerinin oluşturulmasına olanak veriyor.'' dedi. Uygulamanın 14 pilot şubede hayata geçirildiği bilgisini de paylaşan Güzeloğlu, ''KOBİ Tablet ile standart şubelerin ortalama elde ettiği yeni müşteri sayısını pilot şubelerde 5 katı artırdık. Finansbank’ın pilot şubelerdeki çapraz satış rasyolarını da yüzde 24 yükselttik. Hedefimiz Mart sonunda 180 şubede uygulamayı hayata geçirmiş olmak. 3 aylık bir ön çalışmanın ardından uygulamayı Finansbank’ın tüm şubelerinde saha ve şube çalışanları tarafından aktif hale getireceğiz.'' dedi.

Temel Güzeloğlu, uygulamanın, dünyanın en prestijli kurumlarından Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği EFMA’dan ödül alarak başarısını uluslararası platformda da kanıtladığını kaydetti.

Mobil çözümlerde güvenlik ve yönetilebilirlik

KOBİ TABLET projesini finans sektöründe başlı başına teknoloji temelli üretkenlik ve entegrasyon öyküsü olarak değerlendiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, projenin yepyeni bir bankacılık anlayışının temellerini attığının altını çizdi. Özmen, ''Microsoft olarak Finansbank’ın ‘Herkese bir Finansçı lazım’ sloganını aldık ve 'Herkese bir finansçı, her finansçıya da tablet içinde şube lazım’ diyerek yola çıktık. KOBİ TABLET projesi ile Finansbank, elinde KOBI temelli çok kapsamlı ve geniş veri tabanı bilgisini Microsoft teknolojileri ile çok farklı boyutlarda harmanlıyor. Bu sayede KOBİ müşterilerine sadece finansal ürün satmanın bir adım ötesine geçerek banka şubesini gerçek anlamda onların ayaklarına götüren ve müşteriye değer yaratıp işini kolaylaştıracak esnek finansal çözümler sunuyor. Burada gerçek anlamda yepyeni bir bankacılık anlayışının temellerini atan bir teknolojik çözüme tanıklık ediyoruz aslında. KOBİ TABLET projesi, mobil çözümlerin güvenlik ve yönetilebilirlikten feragat etmeden kurumlara nasıl katma değer sağlayabildiğimizin somut bir örneği olarak bize heyecan veriyor.'' dedi.

308 milyar dolarlık potansiyel pazar

Teknolojide son yıllarda yaşanan gelişmelerin finans sektörüne sağladığı katma değere de değinen Özmen şöyle konuştu: ''Global araştırma şirketi IDC’nin öngörülerine göre, büyük veriyi doğru analiz eden bankaları, önümüzdeki 4 sene içerisinde 308 milyar dolar değerinde bir potansiyel pazar bekliyor. Bu da teknolojiye yatırım yapan bankaların sektörde açık ara rekabet avantajı elde edeceğini gösteriyor.''

Price Waterhouse Coopers’ın (PwC) bu sene yayınladığı bir araştırmadan örnekler veren Özmen, günümüzde finans sektöründeki müşterilerin yüzde 69’unun online bankacılık hizmetlerinden faydalandığına dikkat çekti. Microsoft olarak finans sektöründe gerçekleşen dijital dönüşümün sadece mobil bankacılık ile sınırlı kalmayacağının altını çizen Tamer Özmen konuyla ilgili olarak Accenture’ın 2016 Global Bankacılık araştırma raporundan örnekler sundu.

Özmen, ''Bankalar, çok kanallı deneyim, interaktif ara yüz bağlantıları, artırılmış gerçeklik, mobil ve sosyal medya uygulamalarını yaygınlaştırarak yıllık gelir artış oranını ikiye katlarken masraflarını yüzde 20 ya da daha fazla oranda azaltma fırsatı yakalıyor.'' dedi.

Dünyada 1,5 milyar kişi Windows kullanıyor

Bugün dünya üzerinde 1,5 milyar kişinin Windows kullandığına vurgu yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Forrester Consulting’in Windows tablet kullanan şirketler arasında yaptığı toplam ekonomik etki araştırma sonuçlarını paylaştı. Araştırmadaki verilere göre, Windows tablet kullanan kurumların üretkenlik seviyelerinin yüzde 46, satışlarının ise yüzde 44 arttığını; yatırım getirilerinin ise yüzde 128’e ulaştığını ifade etti. Tamer Özmen, ayrıca IDC Türkiye’ye göre kurumsal pazarda en çok kullanılan tabletlerin Windows tablet olduğunu ifade etti. Gelecek sene tahminlerinde büyük kurumsal segmentte her 4 tabletten 3’ünün Windows tablet olacağının ön görüldüğünü sözlerine ekledi.

KOBİ TABLET nedir?

Microsoft’un farklı sektörlere yönelik geliştirdiği teknolojilerden biri olan ve Finansbank’a özel dünyada ilk defa kullanılan CRM odaklı Core Finans Uygulaması, bankacılık sektöründeki dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor. Sadece finans sektöründe değil tüzel müşteri ağı ile çalışan birçok sektörde kullanılabilen uygulama, Finansbank’ın operasyonel süreçlerini optimize etmesine destek olurken verimlilik, hız çapraz satış ve yeni müşteri artışı sağlıyor. Ayrıca zaman tasarrufu ve maliyet yönetimini eş zamanlı elde etmesini mümkün kılarak bankacılık sektöründeki iş yapış şekillerini ve iş kültürünü değiştirmeyi amaçlıyor.

KOBİ TABLET içinde yer alan Basemap modülü, mevcut ve potansiyel tüm şirketlerin konumlarının harita üzerinde görüntülenmesini sağlayarak saha ekiplerinin müşteri ziyaretlerini daha verimli ve koordineli planlamasını sağlıyor. Böylece saha çalışanları öngörülen müşteri ihtiyaçlarını Windows tabanlı tabletler yardımıyla hızla karşılayarak, bankanın ve müşterilerinin sektördeki rekabet avantajlarını yüksek bir konuma taşıyor.

Finansçılar şubeye gitmeden müşterilerinin her ihtiyacını hızla karşılıyor

Uygulama, saha çalışanlarına şubeleri, konumları veya seçecekleri herhangi bir bölge çevresinde aktif, pasif ve potansiyel müşterileri anında görebilmelerine imkan tanıyor. Core Finans Mobile uygulamasının bazı fonksiyonları konum bazlı olarak çalışıyor ve müşteri konumuyla tablet konumu örtüştüğünde kullanıma açılıyor. Böylece çalışanlar, bulundukları konumda uygulayabilecekleri aktiviteleri en ideal şekilde planlayarak şube dışında daha verimli ve satış şansı yüksek ziyaretlere öncelik verebiliyor. Finansçılar, Basebook uygulamasına konulan birçok filtreleme ve seçim kriterleri sayesinde kendi bölgelerinde müşteri segmentleri yaratarak harita üzerinde ziyaret etmek istedikleri müşterileri belirleyebiliyor. Ayrıca, şube çalışanlarının, yazılımın bazı fonksiyonlarının tabletlere taşınması ile şubede yapabilecekleri bankacılık işlemlerini müşteri konumunda rahatlıkla yapabiliyor. 


Kaynak : Microsoft

Diğer Haberler

Akıllı ödemeler, ulaşım deneyimimizi değiştirecek
İnsan Faktörü Her zaman İlk Sırada!
SabancıDx'in dijital satın alma platformu Pratis yurt dışına ihraç edildi
Kobilere ve Çalışanlarına Özel Psikolog ve Diyetisyen Hizmeti
Türkiye‘de suistimalin firmalara faturası 40 milyar dolar
İnternetten kartlı ödemeler 1 milyar TL'ye ulaşarak rekor kırdı
Dünyanın En Yetenekli Ülkeleri Hangileri
2018 yılında istihdam canlanabilir
Expertera Zen ve Koçfinans’tan KOBİ’lere uzmanlık kredisi desteği
MediaClick Ekim Ayında 15 Ödül Birden Aldı
Lisansüstü Tez Nasıl Yazılır?
Kobiler E-Posta Pazarlama Sayesinde İşlerini Nasıl Büyütebilir?
OfisPaneli ile KOBİ’ler Avantajlı Tedarik Anlaşmalarına Kolayca Ulaşıyor
Esnek işgücü modeli kadın uzmanlar arasında yaygınlaşıyor
Dr. Milo Jones ile GBA Ready Set Startup gerçekleşti

BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ

DIŞ TİCARET

Yurtdışı KOBI Kredileri

Yurtdışı KOBI Kredileri

Bankalar yurt dışı mali piyasalardan veya Uluslararası kuruluşlardan gerek borçlu gerekse Türkiye Cumhuriyeti garantörlüğünde aracı banka sıfatı ile temin edilen orta ve uzun vadeli yabancı kaynakların yatırımcı firmalara kullandırılmasına aracılık etmektedir.

OFİS VE İNSAN

İş Hayatında Pozitif Düşünce

İş Hayatında Pozitif Düşünce

Şimdiye kadar "pozitif düşünce" ve "polyannacılık" (her şeyin iyi tarafını görmek) üzerine bir çok söz söylendi, birçok makale ve kitap yazıldı. Peki pozitif düşünce nedir ve iş hayatında çalışanlara ne gibi yararlar sağlar?

LED Nedir, Ne Yarar Sağlar?

LED Nedir, Ne Yarar Sağlar?

Yüzyılın devrim yaratan aydınlatma teknolojisi ile elektrik harcamalarında yüksek tasarruf sağlanıyor. Rengarenk ışıklar ile elde edilen görsel efektler de cabası.

İŞ DÜNYASI

Sizi Tanıyoruz = CRM

Sizi Tanıyoruz = CRM

Garson siparişinizi alıyor, masada bir kaç kişisiniz. Daha sonra siparişleri getiriyor ve hiç sormadan herkese sipariş ettiklerini servis yapıyor. Ya da her gün gittiğiniz gazete bayiine gidiyorsunuz, ve satıcı Merhaba deyip her gün aldığınız gazeteyi veriyor. Buna benzer durumlarla kaşılaştığınızda kendinizi nasıl hissedersiniz?

HUKUK / MUHASEBE

Doğum İznindeki İşçi İçin İzin Süresince Sigorta Primi Ödenmesi Gerekir mi?

Doğum İznindeki İşçi İçin İzin Süresince Sigorta Primi Ödenmesi Gerekir mi?

4857 sayılı İş Kanunu gereğince kadın işçilere doğumdan önce 8 ve doğumdan sonra 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta izin verilmesi esastır.